איך אני יודע.ת איזו סדנה הכי מתאימה לי?

לא הייתם בסדנת כתיבה מעולם? הכי כדאי להירשם לאחת מסדנאות המתחילים שלנו ולהתנסות בסגנונות כתיבה שונים, לקבל "ארגז כלים" ללמוד ולפתח את הקול והסגנון האישי.
כבר הייתי בסדנה אחת, אני רוצה להעמיק – "סדנת תהליך" היא הסדנה עבורכם! שם תלמדו כיצד לשכלל את הטכניקה הקיימת, תוך התמקדות ביצירה אחת שלמה.
יש לי רעיון מעולה לספר – סדנת "מאסטר קלאס רומן" נשמעת כמו הבחירה המתאימה.
רעיון טוב זו התחלה מעולה, אבל גם כותבים מנוסים זקוקים פעמים רבות למסגרת מסודרת ולהנחיה מלווה על מנת להוציא את הרעיון לפועל.

עדיין מתלבטים? דברו איתנו 🙂

ומי מבין המנחים מתאים לי?

הסדנאות שלנו דומות באופיין המבני והתוכני. ההבדל העיקרי הוא במנחה ובאופי השונה שכל אחת מביאה עימה. בזכות הניסיון והכישורים שלהן המנחות מתאימות את עצמן לסגנונות הכתיבה השונים של המשתתפים.
ההמלצה שלנו היא להיכנס לדף של כל אחת מהסדנאות שמעניינות אתכם, לקרוא איך כל מנחה מתארת את הסדנה בהנחייתה ולבחור את מה שהכי מדבר אליכם.
קחו בחשבון גם את זמני הסדנה ובחרו סדנה שמתאימה לכם מבחינת הימים והשעות. חשוב שזה יהיה יום שנוח לכם להגיע ולהישאר מרוכזים וגם שמדובר בתקופה בה תוכלו להקדיש את עצמכם במחויבות ובהנאה למסע המרתק הזה!

מי קהל היעד שלכם?

את, אתה, אנחנו והם! הסדנאות שלנו הן עבור כלל האוכלוסייה, נשים, גברים, צעירים ומבוגרים. אם יש לך תשוקה לכתיבה – מקומך איתנו.

האם אפשר בכלל ללמד שירה?

הרבה מאמינים ששירה זה "או שיש לך את זה או שאין לך את זה, אי אפשר ללמוד." האמת היא שלימוד שירה היא מלאכת מחשבת מופלאה.
הלמידה נעשית מתוך הטקסטים של התלמידים עצמם ומתרכזת באלמנטים שונים בשירה (כמו מצלול, חריזה, קצב). תוך כדי המפגשים אנחנו גם קוראים טקסטים של משוררים נוספים מהארץ ומהעולם או כפי שרוני סומק בעצמו מגדיר זאת: הלמידה נעשית "באופן דידקטי תת-הכרתי". מצפה לכם חוויה!

מי הם המנחים והמנחות שלכם?

כל המנחות והמנחים שלנו הינם סופרות ומשוררים מן השורה הראשונה בארץ. זוכי ומועמדי פרס ספיר לספרות ובעלי ניסיון רב בהעברת סדנאות. 

אם אני אפספס מפגש, מה ניתן לעשות?

לעתים יוצא שמפספסים מפגש או שניים, ככה זה בחיים. אבל זה לא אומר שהמפגש "אבוד", עדיין תוכלו להגיש את התרגיל השבועי למנחה דרך המייל ולקבל עליו פידבק, בכך אתם ממשיכים ללמוד ולהתפתח.

האם יש חניה במקום?

בית הספר נמצא באזור שכונת בצרון שבתל אביב ויש בסביבתו חניה בכחול לבן ללא תשלום לתושבי העיר.
לבאים מבחוץ אפשר לחנות באפור ברחוב "הסוללים" הנמצא בקרבת המקום. בנוסף, החניון בתשלום הקרוב ביותר הוא "מגדלי תל אביב".

האם אני חייב.ת לקרוא בפני הכיתה את התוצרים שלי?

לביישנים שלום! אין דרישה כזו (למרות שזה מומלץ ומפתח), לשמחתכם, בוודאי יהיו משתתפים אחרים שירצו לקרוא את הטקסטים שכתבו.
בנוסף, לא כל המשובים מתקבלים בכיתה. אתם תתבקשו גם להגיש למנחה חלק מהטקסטים שלכם וככה תוכלו לקבל פידבק ללא החשיפה הכיתתית.

ואיך אני משלמ.ת?

התשלום הוא בכרטיס אשראי בלבד, דרך הטלפון. ניתן לשלם בתשלומים.

האם אני יכול.ה להירשם לשעור ניסיון?

אנו מאמינים כי הקבוצה וההרכב האנושי חשוב לכתיבה לא פחות מאלמנטים אחרים. לכן אנו לא מאפשרים שיעורי ניסיון, וזאת על מנת שלא לפגוע בדינמיקה הפנים כיתתית ובאינטימיות שנוצרה. אתם תאלצו פשוט לסמוך על המילה שלנו 🙂

האם יש לכם בוגרים ובוגרות שהוציאו ספרים?

ברור, בוגרות ובוגרים רבים שלנו הוציאו ספרים לאור, ואנחנו מאוד גאים להציגם בפניכם.

אם ארשם לסדנה אצלכם אני אהיה סופר.ת?

הלוואי! מתוך הסדנאות שלנו יצאו סופרים רבים (למשל: עידו גפן, אבי ולנטין).
אולם זה לא מחייב, זה תלוי הרבה בהשקעה שלכם, באמביציה ובכישרון, אנחנו מבטיחים ללוות אתכם ולהיות לצדכם לאורך כל הדרך.
אם הגעתם לכאן אתם בדרך הנכונה, כי צריך להתחיל מאיפשהו…
הצלחה שלכם ושלכן היא הצלחה שלנו!

האם הוצאת כנרת-זמורה-דביר מבטיחה לפרסם כתבי יד של בוגרי המגירה?

הוצאת כנרת-זמורה-דביר איננה מחויבת להוציא לאור כתבי יד של תלמידי "המגירה". עם זאת, הבוגרים שלנו מוזמנים לשלוח דרכנו את כתבי היד שלהם להוצאה ללא עלות ובכך "לעקוף" את מסלול הלקטורה הרגיל.
בנוסף, לרוב במהלך הסדנה תגיע למפגש או שניים הלקטורית הראשית של ההוצאה (האחראית על סינון כתבי היד המתקבלים ב"כנרת-זמורה-דביר"), ותחווה דעתה על טקסטים של התלמידים.