איך אני יודע.ת איזו סדנה הכי מתאימה לי?

מתחילים? הכי כדאי להירשם לאחת מסדנאות הפרוזה שלנו להתנסות בסגנונות כתיבה שונים, ולקבל "ארגז כלים" ללמוד ולפתח את הקול והסגנון האישי.
כבר הייתי בסדנה אחת, אני רוצה להעמיק – "סדנת תהליך" היא הסדנה עבורכם! שם תלמדו כיצד לשכלל את הטכניקה הקיימת, תוך התמקדות ביצירה אחת שלמה.
יש לי רעיון מעולה לספר – סדנת "מרעיון לרומן" נשמעת כמו הבחירה המתאימה.
רעיון טוב זו התחלה מעולה, אבל גם כותבים מנוסים זקוקים פעמים רבות למסגרת מסודרת ולהנחיה מלווה על מנת להוציא את הרעיון לפועל.

ומי מבין המנחים מתאים לי?

סדנאות הפרוזה שלנו דומות באופיין המבני והתוכני, ההבדל הוא במנחה ובאופי השונה שכל אחת מביאה עימה. ההמלצה שלנו היא להיכנס לאתר הקורס ולראות איך כל סופרת מתארת את הסדנה בהנחייתה, ולראות מה מתוך זה הכי מדבר אליכם.
בנוסף, ניתן לקרוא המלצות של תלמידים.
בזכות נסיונן והכישורים שלהן המנחות מתאימות את עצמן לסגנונות הכתיבה השונים של המשתתפים, הדבר היותר חשוב בעינינו שתבחרו את הזמן שמתאים לכם לעבור סדנת כתיבה. חשוב שזה יהיה יום שנוח לכם להגיע, תקופה בה תוכלו להקדיש את עצמכם במחויבות ובהנאה למסע המרתק הזה.

מי קהל היעד שלכם?

את, אתה, אנחנו והם! הסדנאות שלנו הן עבור כלל האוכלוסייה, נשים, גברים, צעירים ומבוגרים. אם יש לך תשוקה לכתיבה – מקומך איתנו.

האם אפשר בכלל ללמד שירה?

הרבה מאמינים ששירה זה "או שיש לך את זה או שאין לך את זה, אי אפשר ללמוד." האמת היא שלימוד האומנות היא מלאכת מחשבת מופלאה.
הלמידה נעשית מתוך הטקסטים של התלמידים עצמם ומתרכזת באלמנטים שונים בשירה (כמו מצלול, חריזה, קצב) ותוך כדי הכרה ולימוד מטקסטים של משוררים נוספים, או כפי שרוני סומק בעצמו מגדיר זאת.
הלמידה נעשית "באופן דידקטי תת-הכרתי". מצפה לכם חוויה.

מי הם המנחים והמנחות שלכם?

כל המנחות והמנחים שלנו הינם סופרים ומשוררים מן השורה הראשונה בארץ. זוכי ומועמדי פרס ספיר לספרות ובעלי ניסיון רב בהעברת סדנאות. 

אם אני אפספס מפגש, מה ניתן לעשות?

לעתים יוצא שמפספסים שיעור או שניים, ככה זה בחיים. אבל זה לא אומר שהמפגש "אבוד", עדין תוכלו להגיש את התרגיל השבועי למנחה דרך המייל ולקבל עליו פידבק, בכך אתם ממשיכים ללמוד ולהתפתח.

האם יש חניה במקום?

בית הספר נמצא באזור שכונת ביצרון שבתל-אביב ויש בסביבתו חניה בכחול לבן.
כמו כן, יש לנו מספר חניות פרטיות מתחת לבניין של "המגירה", וכן יש לנו הסדר עם חניון קרוב – תלמידי "המגירה" יכולים לחנות בחניון "הסוללים" (אחוזת החוף) במחיר מיוחד של 20 ₪ לערב.

האם אני חייב.ת לקרוא בפני הכיתה את התוצרים שלי?

לביישנים שלום! אין דרישה כזו (למרות שזה מומלץ ומפתח), לשמחתכם, בוודאי יהיו משתתפים אחרים שירצו לקרוא את הטקסטים שכתבו.
ניתן גם לשלוח את הטקסט למנחה כל שבוע ולקבל על עבודתכם פידבק מבלי החשיפה הכיתתית.

ואיך אני משלמ.ת?

התשלום הוא בכרטיס אשראי בלבד, דרך הטלפון. ניתן לשלם בתשלומים.

האם אני יכול.ה להירשם לשעור ניסיון?

אנו מאמינים כי הקבוצה וההרכב האנושי חשוב לכתיבה לא פחות מאלמנטים אחרים. לכן אנו לא מאפשרים שיעורי ניסיון, וזאת על מנת שלא לפגוע בדינמיקה הפנים כיתתית ובאינטימיות שנוצרה. אתם תאלצו פשוט לסמוך על המילה שלנו 🙂

האם יש לכם בוגרים ובוגרות שהוציאו ספרים?

ברור, בוגרות ובוגרים רבים שלנו הוציאו ספרים לאור, ואנחנו מאוד גאים להציגם בפניכם.

אם אני אירשם לסדנה אצלכם אני אהיה סופר.ת?

הלוואי! מתוך הסדנאות שלנו יצאו סופרים רבים (למשל: עידו גפן, אבי ולנטין).
אולם זה לא מחייב, זה תלוי הרבה בהשקעה שלכם, באמביציה ובכישרון, אנחנו מבטיחים ללוות אתכם ולהיות לצדכם לאורך כל הדרך. הצלחה שלכם ושלכן היא הצלחה שלנו!

האם הוצאת כנרת-זמורה-דביר מבטיחה לפרסם כתבי יד של בוגרי המגירה?

הוצאת כנרת-זמורה-דביר איננה מחויבת להוציא לאור כתבי יד של תלמידי "המגירה". עם זאת, הבוגרים שלנו מוזמנים לשלוח דרכנו את כתבי היד שלהם אל ההוצאה ובכך "לעקוף" את מסלול הלקטורה הרגיל.
בנוסף, לרוב במהלך הסדנה תגיע למפגש או שניים הלקטורית הראשית של ההוצאה (האחראית על סינון כתבי היד המתקבלים ב"כנרת-זמורה-דביר"), ותחווה דעתה על עבודות התלמידים.