הסדנאות שלנו

"המגירה" הוקם מתוך רצון ליצור בית גידול לכישרונות כתיבה: מקום שבו כותבים יפתחו מיומנויות וירכשו כלים לכתיבה;
מקום שבו סופרים בתחילת דרכם יצמחו ויבשילו יחד. "המגירה" מציע מגוון סדנאות כתיבה מקצועיות בהנחיית מיטב
הסופרים ובליווי אנשי מקצוע בכירים מההוצאה.

כל המנחים והמנחות שלנו הם

כשרונותההוצאה

התהליך בסדנה

אישיוצמוד

כל הסטודנטים שלנו יכולים

להגישכתב-יד

מאסטר קלאס רומן

אילנה ברנשטיין

כתיבת רומן מתחילה עם דמויות. דמויות שלא מניחות לנו. דמויות שתובעות מאיתנו לספר את הסיפור שלהן. ובלי שנשים לב הדמויות האלה נהפכות למשפחה החדשה שלנו. אנחנו מתעוררים איתן, מבלים איתן את היום – לא תמיד זוהי שמחה גדולה – ונרדמים איתן. פעם בשבוע, במקרה הטוב, אנחנו הולכים איתן לסדנת כתיבה, מאווררים אותן, מציגים אותן על שלל מופעיהן ומעלליהן, אך בשאר ימות השבוע הדמויות ואנחנו ספונות יחד בבדידות מזהרת במסמך המחשב או בפינת העבודה שלנו. בבדידות הזאת נכתב הרומן.

  • פרונטלי
  • 12 מפגשים
לכל הפרטים

סדנת סיפור קצר

אילנה ברנשטיין

בעידן שבו שלושים שניות במיקרוגל הן נצח, זוכה הסיפור הקצר לפופולריות. בביקורת הספרות בת זמננו סיפור קצר מאופיין בקוצרו ולא יותר. ובכל זאת לסיפורים הקצרים שמותירים בנו רושם עז יש מאפיינים שכדאי להכיר.
בין השאר, מספר מוגבל של דמויות, אירוע מרכזי, מסגרת זמן דחוסה, תבנית אקספוזיציונית, פתיחה וסיום פתאומיים, סודות, פערים ודילוגים, שפה מהודקת, צמצום הזמן והמרחב, ובעיקר דחיפות. ובמילים אחרות – למה אני רוצה לכתוב את הסיפור הזה. במהלך המפגשים נכתוב טיוטות לקראת סיפור קצר שמוכרח להיכתב.

הסדנה מיועדת לאוהבי קריאה וכתיבה ולכל מי שיש לו רעיון לסיפור ורוצה לדעת איך להמשיך.

  • פרונטלי
  • 12 מפגשים
לכל הפרטים

סדנת מכונת מילים

אילנה ברנשטיין

17.05.2024

מה המשותף לסיפור קצרצר, להגיג ואפילו לפוסט?
תמונות במילים, קטעי טקסט קצרצרים, שברי טקסט, טקסטים חלקיים, ובמילה אחרת פרגמנטים – מהווים צורות אמנותיות ייחודיות ומרתקות בכתיבת פרוזה ושירה מימי הביניים ועד ימינו.
בסדנה זו נתחקה אחר הטקסט החלקי, נחשוב על משמעותה של מילה אחת, של משפט בודד, של פסקה, נחשוב על התמצית, על המוקד, על ההפתעה, ולעתים על ההיפוך, נקשיב למוזיקה של הטקסטים, נתייחס לנראות שלהם על הדף. כל זאת לצד מחשבות על דמויות, על עלילות, ועל זמנים ומקומות.

  • פרונטלי
  • 6 מפגשים
  • יום שישי
  • 10:00-12:30
לכל הפרטים