פרוזה קיץ און ליין

בהנחיית הסופרת נעה ידלין

  • 6 מפגשים
  • 21:00-18:30
  • מקוון

אודות הקורס

סדנת פרוזה קיץ און ליין

שישה מפגשים, שישה תרגילים, כל אחד מהם עובד על שריר-כתיבה אחר וכולם נועדו למטרת-על אחת: לגרום לכם לכתוב.

בתוך כך נשכלל את ארגז הכלים שלנו ככותבים: נדבר על סוגיות כמו מבנה, סגנון, דיאלוג ונקודת מבט, ובעיקר ננסה לחדד את המקלדות ואת הדמיון, על אפו ועל חמתו של הקיץ.

בסדנה נשים דגש מיוחד על בניית דמויות, אחד הדברים החשובים ביותר בסיפור, אם לא החשוב ביותר. איך בונים דמות משכנעת וחד פעמית? מה משמעותה של אמינות בבריאת דמות בדיונית? האם אפשר לבנות דמות שאינה מבוססת כלל על הכותב? האם רצוי?

אני מזהירה מראש: לכאן לא באים בשביל תיאוריה. את כל שנלמד – ונלמד המון – נלמד דרך האצבעות. נקרא יחד את הטקסטים הנכתבים, וננסה להבין, תמיד דרכם, דברים עקרוניים וחשובים מאין כמותם אודות כתיבת סיפור. זו סדנה במובנה הקלאסי ביותר של המילה: מקום שכותבים בו, מקום שעובדים בו.

הסדנה מיועדת למי שמבקשים לחדד את קולם ככותבים, ובמלים אחרות, להפוך לכותבים טובים יותר. נקודת הייחוס היחידה היא אתם עצמכם: אתם לא צריכים לכתוב כמו אף אחד אחר, אבל אתם כן צריכים לכתוב הכי טוב שאתם יכולים.

על המרצה

סופרת ומרצה לכתיבה יוצרת, כלת פרס ספיר לספרות לשנת 2013 ופרס ראש הממשלה לשנת 2021. ספריה: "הספר הלא נכון" (כנרת זמורה דביר, 2022), "אנשים כמונו" (כנרת זמורה דביר, 2019), ״שטוקהולם״ (כנרת זמורה דביר, 2016), "בעלת הבית" (כנרת-זמורה-דביר, 2013), "חיי מדף" (כנרת-זמורה-דביר, 2010), "שאלות קשות לאללה – אתם שואלים, אלוהים משיב" (חרגול/עם עובד, 2005). סיפורים פרי עטה התפרסמו בכתבי עת ובאנתולוגיות ואף תורגמו לשפות זרות. ספרה "שטוקהולם" עובד לסדרת טלוויזיה בת שתי עונות, שזכתה בפרסים ואף נמכרה לשידור ברחבי העולם. ידלין פירסמה טורים ומאמרים רבים בעיתונות והגישה פינות ברדיו ובטלוויזיה. מאמרה "הדיקטטורה של הרגש" (פורסם ב"פנים" 2009) נכלל בבחינת הבגרות בלשון והבעה לשנת תשע"ב.

לסדנאות נוספות של המרצה לסדנאות נוספות