סדנת רומן רומנטי

בהנחיית שירלי גל

  • 12 מפגשים
  • 21:30-19:00
  • פרונטלי

אודות הקורס

מה יש ברומנים הרומנטיים, שסוחפים אחריהם מיליוני קוראות וקוראים ברחבי העולם?
מאז ש"חמישים גוונים של אפור" יצא לאור, יותר ויותר אנשים, ובעיקר נשים, מפסיקים להתבייש בחיבתם לז'אנר, ועולם הספרות מוצף בתיאורים גרפיים, יותר או פחות, של סיפורי אהבה גדולים מהחיים. אבל מאיפה כל זה הגיע? ומה יש בז'אנר הזה שקוסם לנו, ושבמשך מאות שנים מושך כל כך הרבה קהל?
בסדנה נדון בסוד קסמם של הרומנים הרומנטיים ובאבולוציה שעברו לאורך השנים. מ"פמלה" בן המאה ה-18, דרך ספריה של ג'יין אוסטן, ספרי פאביו, כריסטיאן גריי ועד לתור הזהב הרומנטי של ימינו. נרד לעומקם של התהליכים שהובילו לעלייתו של הרומן הרומנטי, גלגוליו השונים עוד מהתקופה בה נחשב "רומן למשרתות" והקשר בינו לבין מעמד האישה. נדבר על תתי הז'אנרים, הטרופים המודרניים, על הנוסחה החוזרת. על מה הופך סיפור אהבה טוב למצוין. נדון במה מושך אותנו לבני או בנות הזוג שלנו, בפנטזיות שלנו, בתשוקות שלנו, ואיך אפשר להביא את כל אלה אל הכתב.

זוהי סדנה מעשית ובמהלכה כל משתתפת תפתח בכתיבת הרומן הרומנטי שלה.
בין השאר, ננתח את הכללים והעקרונות לכתיבת הז'אנר הרומנטי, איך בונות סיפור בתוך נוסחה קבועה מראש, מה מאפיין את הגיבורים והגיבורות בו, ואיך בורחות מקלישאות. נקרא קריאה צמודה בספרים מרכזיים בז'אנר אותן יקבלו משתתפות הסדנה במתנה, נדון בטעויות הנפוצות של סופרי וסופרות הז'אנר ובמה הופך רומן רומנטי טוב למצוין.

על המרצה

שירלי גל היא כתבת הסקס והיחסים של עיתון ״הארץ״ ומבקרת הרומנים הרומנטיים במוסף הספרים של העיתון.

לסדנאות נוספות של המרצה לסדנאות נוספות למתחילים