מאסטר קלאס רומן

בהנחיית הסופרת אילנה ברנשטיין

  • 12 מפגשים
  • פרונטלי

אודות הקורס

כתיבת רומן מתחילה עם דמויות. דמויות שלא מניחות לנו. דמויות שתובעות מאיתנו לספר את הסיפור שלהן. ובלי שנשים לב הדמויות האלה נהפכות למשפחה החדשה שלנו. אנחנו מתעוררים איתן, מבלים איתן את היום – לא תמיד זוהי שמחה גדולה – ונרדמים איתן.

פעם בשבוע, במקרה הטוב, אנחנו הולכים איתן לסדנת כתיבה, מאווררים אותן, מציגים אותן על שלל מופעיהן ומעלליהן, אך בשאר ימות השבוע הדמויות ואנחנו ספונות יחד בבדידות מזהרת במסמך המחשב או בפינת העבודה שלנו.
בבדידות הזאת נכתב הרומן. בריצת מרתון, עם אורך נשימה, ומתוך מחויבות עמוקה. ובחסות הבדידות מרצון הזאת מתחוללים בו המאבקים הגדולים, התפניות החדות, ומתבהרים גם הפתרונות.

למרות הכול אתם.ן לא לבד. כיתת רומן מציעה לכם.ן ליווי צמוד הכולל קריאה, משוב ועצות עריכה.

 

דרישות סף:

הסדנה מיועדת לכל מי שחולם לכתוב רומן או נמצא בעיצומה של הכתיבה, וזקוק לליווי שבועי, למשוב ולעין של סופרת ועורכת.

יש לשלוח דוגמת טקסט – עד אלף מילים – להתרשמות.


 

 

 

על המרצה

אילנה ברנשטיין היא סופרת ועורכת, זוכת פרס ראש הממשלה לשנת 2012 וזוכת פרס ספיר לספרות לשנת 2019 על ספרה: "מחר ניסע ללונה פארק" (כנרת־זמורה־דביר, 2018). ספרים נוספים פרי עטה:  "ימי ראשית" (בבל, 2016), "העיר המזרחית" (ידיעות ספרים, 2013), "בקשתה האחרונה" (כתר, 2011), "עכשיו זה כתוב" (בבל, 2008), "מושבת האהבה" (בבל, 2005), "חלמתי שאני ער" (עם עובד, 2001), "איים של שקט" (הקיבוץ המאוחד, 1999), "רומן למשרתות" (כתר, 1997), "שלוש אחיות" (הקיבוץ המאוחד, 1994), "דיה הניג" (עם עובד, 1992), "שארה כסותה עונתה" (עם עובד, 1991). במרוצת השנים ערכה ברנשטיין עשרות ספרי מקור, פרסמה רשימות ביקורת ולימדה במסגרות שונות ביניהן, האוניברסיטה העברית ושנקר. ספרה השלושה עשר "חמתו של תמוז" יצא לאור בינואר 2022.

לסדנאות נוספות של המרצה לסדנאות נוספות למתקדמים