המכניקה של הרגש

בהנחיית הסופרת מעין רוגל

  • 12 מפגשים
  • 19:00-21:30
  • מקוון

אודות הקורס

‘ניגנתי על רגשות הקהל שלי כמו שמנגנים על עוגב’ (אלפרד היצ’קוק).
איך גורמים לקהל שלנו לבכות? לצחוק? לפחד? איך מייצרים תחושה פיסית בגוף הקורא כשלרשותנו עומדות רק מלים? איך משתמשים בגיבור כדי לדבר עם הקורא?
כותבים, כלומר מספרי סיפורים, הם כמו מעצבי רכבות הרים. אנחנו בונים עבורם, עבור הקהל שלנו, את המסילה, הסיבובים והפיתולים, הנפילות ורגעי ההפוגה, והם, בתורם, צורחים בכל המקומות הנכונים.
המכניקה של הרגש היא כיתת כתיבה מקצועית לכותבי סיפור (פרוזה או תסריט). זוהי כיתת כתיבה לא שגרתית. אנחנו נמעיט לדבר עלינו, על הרגשות שלנו ועל מערכות היחסים שלנו עם הסיפור שאנחנו כותבים, ונדבר הרבה עליהם, על הקוראים, על הצופים, ועל הגיבורים שלנו. נדבר על איך לבנות לכוון ולנווט את הרגשות שלהם. איך לבנות ולהדק את כל גלגלי השיניים של המכונה המשוכללת הזו שנקראת סיפור, שבצד אחד שלה נכנסות מלים ובצד השני שלה יוצא רגש.

בין נושאי המפגשים – אהבה ותשוקה, פחד, זעם, טירוף, קומדיה, געגוע ועוד.

במהלך הסדנה יוקדשו מפגשים לפיצוח סיפורי המשתתפים – חקירה של מבנה הסיפור העלילה והדמויות, וההשפעה של אלה על הקורא. כל אחד ממשתתפי הסדנה יזכה לסשן אישי על טקסט אחד לבחירתו.

על המרצה

מעין רוגל היא סופרת, תסריטאית, מפצחת סיפורים ומורה לכתיבה. סיפוריה הקצרים התפרסמו בכתבי עת ואנתולוגיות. ספריה: 'היינו יכולות לנסוע' (2011), 'יער' (2016), 'גם קופים נופלים מעצים' (2018), 'מה את יודעת' (2019). יוצרת וכותבת למדיומים שונים ביניהם קולנוע, טלויזיה ואימרסיב. מתמחה במנגנונים ומבנים של סיפור.

לסדנאות נוספות של המרצה לסדנאות נוספות למתחילים