מאחורי הקלעים של שבוע הספר והמלצה על סדנה לכתיבת דמות!!

חודש הקריאה בעיצומו ושבוע הספר כבר ממש כאן איתנו!

תמצאו אותנו בין הספרים והאנשים המופלאים.

ומה איתכם? איזה ספרים כבר קניתם? איזה ספר חדש גיליתם במקרה? אנחנו כאן בשביל לספק לכן את חדשות מאחורי הקלעים…

מברכים את עילית מורג, בוגרת סדנת "איזהו גיבור" בהנחיית נעה ידלין שחתמה חוזה להוצאת ספר בהוצאה. ונחשו מי העורכת המהממת שלה? תמר ביאליק!

ברכות עילית! מתרגשים איתך מאוד!

חשבתי שאני יודעת לכתוב גיבורות. הלא אני מכירה את טלי שגב, הגיבורה של "שחיית בוקר" שלי. אני חיה ונושמת אותה כבר שנתיים. אני יודעת איפה נולדה, איפה גדלה, מה שם בן הזוג שלה ומה שמות הילדים שלה. אני יודעת איפה היא גרה, במה היא עוסקת ומה היא אוהבת לעשות בשעות הפנאי. אני גם טוויתי בעצמי את הדרמה של חייה, ומכירה את אחיה אסף ואת הוריה. אבל אז נועה איתגרה אותי. הדמות היא עוגה. אנחנו פורסים פרוסה ממנה, וזה הסיפור שמסופר בספר. אבל כדי להגיע לטעם ולמרקם המדוייק של הפרוסה הזו, היה עליי לדעת בדיוק כמה קמח לשים ואיזה ואם להוסיף אבקת אפייה או להתפיח בעזרת שמרים, והאם למלא בשזיפים או בתפוחים וכמה סוכר ואיזה ועוד… בקיצור הבנתם.. היה עליי להכיר את טלי, יאיר, גיא, אסף ושאר הדמויות שלי לעומק. מה הסיפור שלהן? מה הרקע? מאיפה באו? והמשפט של נועה, "מי מבני הזוג מרגיש שהוא זכה במיליון דולר בזוגיות הזו" או, מה היו היחסים של טלי עם ההורים שלה, או יותר נכון, עם כל אחד מהם, בילדות. מה הערכים שחשובים לכל דמות. מה היא אוהבת בעצמה, באחרים. מה היא היתה רוצה להיות שהיא לא. מה היו החלומות הכי כמוסים שלה בגיל חמש עשרה, אפילו אם עכשיו כשהעוגה נפרסה, הדמות בת ארבעים וחמש… ועוד… אז פרט לתחקיר על מקומות ושנים ואירועים, ערכתי גם תחקיר פנימי ואני יכולה לומר לכם מה המאכל האהוב עלכל דמות, גם אם הוא לא מופיע בסיפור, מה תאריך יום ההולדת שלה ובאילו אנשים היא מקנאה ואיפה היא היתה רוצה לגור, אם הכל היה פתוח בפניה.

עילית מורג, יועצת ארגונית ומרצה להתנהגות ארגונית באוניברסיטת רייכמן. במהלך חייה, התגוררה במדבר וגם בעיר. בישראל וגם באירופה. האהבה שלה למדבר ולשקט שלו, אבל גם לאלגנטיות של אירופה והכי הכי לתל אביב, מתבטאת בספר.

נשואה לעידו ואמא לשלושה מתבגרים. מתגוררת בהרצליה.

בחזרה למגזין