המלצות על סדנת פרוזה למתחילים בהנחיית שני הדר

אז אחרי שהבנו שלא נהיה טולסטוי (כי טולסטוי יש רק אחד) אפשר להתחיל לכתוב בנחת, או אם אתם רוצים ורוצות לעשות את הצעד הראשון לתוך העולם הזה של הכתיבה אבל לא בטוחים איך… תקראו את מה שיש לבוגרות שלנו לומר!!

יעל:
הסדנה של שני הייתה איכותית. זכיתי לקבל כלים, רעיונות וגישות שונות איך להתחיל לכתוב. שני יצירתית, רגישה, מפתיעה ומרתקת. למדתי לראות דברים מזווית אחרת ולחשוב מחוץ לקופסה. לכל מי שמילים עושות לו את זה, ומעוניין להתחיל לכתוב, אני ממליצה בחום. תענוג.

נעה ורדי:
שני היא סופרת מיוחדת ואישה עוד יותר. מעבר לטכניקות הכתיבה ולכלים הפרקטיים שלמדתי ממנה, העמדה שלי ככותבת התפתחה במהלך הקורס. היכולת לחשוב מעיניים של דמויות שונות, לפתח להן עולם פנימי, לצייר מערכות יחסים על דקויותיהן, לבנות עלילה, לכתוב טקסט ברבדים סמויים וגלויים, כל אלה השתכללו והתפתחו. בחן המיוחד שלה, ברגישות וברוחב לב, שני איפשרה ותרמה להתהוותו של מרחב אינטימי של א.נשים מכל הסוגים והגילאים, שכותבים ויוצרים (וגם הרבה מוחקים), ומעבירים לדף ולמילים את הסיפורים הקטנים והגדולים של החיים. תודה לשני ולמגירה על קורס מעשיר, מאתגר ומרתק.

אורית שטיבר:
סדנת הכתיבה עם שני הדר הייתה לי כזרקור מורה דרך במבוך הכתיבה. שני היטיבה להסביר את תחנות הלימוד שעמדו לפנינו ברגישות אין קץ, באמפטיה וחיבוק, ולצידם הערות מאירות, מביאות נקודת מבט חדשה, מעוררות מחשבה וחשובות. ממשימה למשימה וככל שהתקדמנו בפרקים, נחשפתי לצדדים בכתיבתי אותם לא הכרתי ודרך הלימוד של שני חשפה אותם בפני. מצאתי את עצמי מחכה למפגשים שהיו מעניינים, מכילים ושופעי טוּב.
זו הייתה חוויה לימודית וריגשית יוצאת דופן!

אתי המאירי:
שני הדר חביבה מאד, המתיקות שבה היה לעונג מבעד למסך הזכוכית.
העבירה את הסדנה בנועם. תמיד ידעתי שיש מישהי שתבהיר לי, הייתה רגישה אלינו. הייתי חופשיה לשאול. ידעה ללכד אותנו למרות היותנו בזום. המשובים ברורים ומוסברים היטב. לאחר כל שיעור שלחה לנו הסבר מפורט מאד במייל הקבוצתי על החומר הנלמד, כך שמסר השיעור ניטמע בנו טוב יותר.
העברת הסדנה בשילוב דוגמאות טקסטים של סופרים אחרים היה נפלא! מורה מעולה, ממליצה!

יעל כרמי:

"שמץ של מבוכה
קסם בחיוכה
הם שיסבירו הם את סודה יסגירו
שהיא באה מאהבה…"

שני מלמדת את החומר בצורה מובנית ונהירה. היא פונה לכל אחד ובודקת שהבין את החומר הנלמד, מסבירה ובונה לאט לאט את הסדנה, מסכמת אותה ומביאה דוגמאות מחייה, ובכך מלמדת אותנו גם להביא את עצמנו לסדנה.
כתיבה היא לא רשימת מכולת של מילים שצריך לסדר, היא אומנות שלעיתים היא צוהר לנפש שלנו. שני כאדם רגיש, נתנה לנו כקבוצה וכפרטים, לכתוב את עצמנו, את הכאב את הסודות ואת הטוב, ללא חשש. בדרכה הייחודית, היא יצרה עבורנו מקום בטוח לשחרר את המילים שלנו, והשילוב של שחרור של המילים יחד עם הלמידה עצמה, אפשר לנו להבין איך לבנות את הסיפור שלנו. אי אפשר אחד בלי השני.
כל פעם מחדש, שהבאנו את מילותינו, שני הקשיבה מעבר למילה הכתובה והביאה את התובנות שלה והחכימה אותנו. יש בה קסם מיוחד שמצליח למלא את הרווח שבין המילים שלנו, שסוחף ומרגש.
המקום שבו התחלתי אינו דומה למקום שבו אני מסיימת את הסדנה, ויש בי חשק להמשיך לסדנת מתקדמים.


מוזמנים ומוזמנות להצטרף אלינו!

סדנת פרוזה למתחילים תתקיים בימי שלישי בערב, החל מתאריך ה-6.6, במשכננו בדרך השלום 22, תל אביב.

בחזרה למגזין